Pielgrzymka Litwa - EMIRtravel

Przejdź do treści

PIELGRZYMKA

Polska - Litwa

24-27.04.2024

  
1 Dzień.
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych – przejazd do Sejn – zobaczymy m.in. Bazylika Nawiedzenia NMP, kaplicę Św. Agaty z figurą Świętej z 1828 na dachu kaplicy, kościół MB Częstochowskiej z XIX w., cudowną figurę MB Sejneńskiej, Białą Synagogę. Obiadokolacje i nocleg w okolicach Wilna.

2 Dzień.
Śniadanie – przejazd do Wilna – zobaczymy m. in. Sanktuarium Ostrobramskie, Kościół św. Teresy, Klasztor oo. Bazylianów, kościół św. Ducha, kościół oo. Bernardynów, plac Ratuszowy, plac Katedralny, Katedrę św. Stanisława z kaplicą św. Kazimierza, Domek św. Faustyny, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w kościółku przy ul. Dominikańskiej z oryginalnym obrazem Jezu, ufam Tobie namalowanym przez E. Kazimirowskiego, cmentarz na Rossie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Wilna.

3 Dzień.
Śniadanie – przejazd do Trok – zwiedzanie zamku Księcia Witolda, spacer po miasteczku. Obiad, czas wolny. Następnie udamy się do Kowna – zobaczymy katedrę św. Piotra i Pawła, kościół św. Gertrudy, ratusz, ruiny zamku. Powrót na obiadokolację i nocleg w ok. Wilna.

4 Dzień.
Śniadanie – przejazd do Sokółki – nawiedzenie kościoła św. Antoniego z Relikwiami Ciała Pańskiego. Następnie droga powrotna i zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.
Wróć do spisu treści