Pielgrzymka Francja - EMIRtravel

Przejdź do treści

PIELGRZYMKA

Francja

09-07.10.2024

  
1 Dzień.
Zbiórka na lotnisku w Krakowie, odprawa bagażowo - biletowa. Przelot do Tolouse via Frankfurt. Transfer do hotelu w Lourdes, zakwaterowanie, obiadokolacja lub talerze kolacyjne w pokojach, nocleg.  

2 Dzień.
Śniadanie. Msza Święta. Spacer po Lourdes śladami św. Bernardetty Soubirous. Zwiedzanie m.in. domów, w których mieszkała przed i po objawieniach, kościoła parafialnego, w którym przyjęła chrzest, wizyta w Misji Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Procesji Eucharystycznej.  Następnie nawiedzenie Podziemnej Bazyliki Piusa X. Obiadokolacja. O godz. 21:00 Różaniec i procesja Maryjna. Nocleg.

3 Dzień.
Śniadanie. Przejazd do Betharram, Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej z Betharram, zwiedzanie jaskiń, które są uważane za najpiękniejsze w Europie, wyjazd kolejką wagonikową na szczyt Pic du Jer oraz podziwianie panoramy. Powrót do Lourdes. Nawiedzenie Kościoła Św. Bernadetty. Obiadokolacja. O godzinie 21:00 uczestnictwo w procesji ze świecami oraz modlitwie różańcowej. Nocleg.

4 Dzień.
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium w Lourdes: Grota Objawień i Źródło wody, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, Msza Święta. Wizyta w Muzem Lourdes - Muzeum prezentujące historię Lourdes oraz przedmioty związane z objawieniami. Obiadokolacja. 21:00 Różaniec i procesja Maryjna. Nocleg.

5 Dzień.
Śniadanie i wykwaterowanie. Msza Św. Przejazd i zwiedzanie średniowiecznego miasta Carcassonne. Przyjazd do Avignon i zwiedzanie (m.in. Pałacu Papieży, Katedry Notre Dame, Ogrodów Papieskich, Mostu St. Benezet). Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

6 Dzień.
Śniadanie. Przejazd do Marsylii – zwiedzanie Bazyliki Notre Dame de la Garde - kościół ten zbudowano na najwyższym naturalnym wzniesieniu w mieście - wzgórzu La Garde, najbardziej charakterystycznym elementem świątyni jest blisko 12 metrowa złota statua Maryi z Dzieciątkiem umieszczona na szczycie dzwonnicy. Przejazd do starego portu – czas wolny. Po południu - Opactwo Aix-en-Provence. Przejazd do La Salette, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocelg.

7 Dzień.
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Sanktuarium związane jest z objawieniem Matki Bożej z 1846 roku, która ukazała się dwójce pastuszkom. Według relacji dzieci była to piękna kobieta siedząca wewnątrz jasnej kuli. Na jej piersiach widniał krzyż z Jezusem Chrystusem i promieniowała z niego niezwykła jasność. Na miejscu objawienia wytrysnęło źródło, które bez przerwy aż do dnia dzisiejszego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji. Nocleg.

8 Dzień.
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Następnie przejazd do Ars – zwiedzanie miejsc związanych ze św. Janem Vianney`em. Nawiedzenie bazyliki w Ars (Msza św.), zwiedzanie domu św. Jana Vianney`a. Przejazd do Lyonu – spacer po mieście. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo –biletowa. Przelot do Polski.
Wróć do spisu treści