Pielgrzymka Dolny Śląsk - EMIRtravel

Przejdź do treści

PIELGRZYMKA

Dolny Śląsk

09-11.07.2024

  
1 Dzień.
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Barda Śląskiego. Zobaczymy m. in. Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, obręb starego miasta i kamienny most na Nysie Kłodzkiej. Następnie udamy sie do Kamieńca Ząbkowickiego gdzie zapoznamy się z historią niezwykłego zamku wzniesionego przez niderlandzka królewnę Mariannę Orańską. Przejazd do Polanicy Zdroju – krótkie zwiedzanie kurortu i czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Zieleńcu

2 Dzień.
Śniadanie. Następnie udamy się do Krzeszowa – do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i pocysterskiego zespołu klasztornego. Msza Święta, zwiedzanie, czas na osobistą modlitwę i refleksję. Przejazd do Zamku Książ – zwiedzanie zamku (z zewnątrz). Czas wolny. Powrót na obiadokolacje i nocleg do Zieleńca.

3 Dzień.
Śniadanie. Przejazd do Czermnej gdzie zwiedzimy Kaplicę Czaszek. Przejazd do Kudowy Zdroju – czas wolny. Następnie udamy się do Głębinowa nad Jeziorem Nyskim, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Rity. późnym popołudniem wyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie pielgrzymki.
Wróć do spisu treści