Pielgrzymka Francja - EMIRtravel

Przejdź do treści

PIELGRZYMKA

Francja

02-10.07.2024

  
1 Dzień.
Wyjazd o  godzinie 04:00. Przejazd do  Melk – Opactwo OO. Benedyktynów. Opactwo Melk to jeden z najpiękniejszych i największych jednolitych zespołów barokowych w Europie. Jego wspaniała architektura jest znana na całym świecie i wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Opactwa i miasteczka. Przejazd do Altotting - zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii, jednego z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych Sanktuariów Maryjnych w Niemczech. Przejazd do hotelu, obiadokolacja oraz nocleg.

2 Dzień.
Śniadanie. Całodzienny przejazd w kierunku Ars-sur-Formans. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja oraz nocleg.  

3 Dzień.
Śniadanie. Przejazd do Ars – zwiedzanie miejsc związanych ze św. Janem Vianney`em. Nawiedzenie bazyliki w Ars (Msza św.), zwiedzanie domu św. Jana Vianney`a. Czas wolny. Przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.  

4 Dzień.
Śniadanie. Msza Święta. Spacer po Lourdes śladami św. Bernardetty Soubirous. Zwiedzanie m.in. domów, w których mieszkała przed i po objawieniach, kościoła parafialnego, w którym przyjęła chrzest, wizyta w Misji Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Procesji Eucharystycznej.  Następnie nawiedzenie Podziemnej Bazyliki Piusa X. Obiadokolacja. O godzinie 21:00 uczestnictwo w procesji ze świecami oraz modlitwie różańcowej. Nocleg.

5 Dzień.
Śniadanie. Przejazd do Betharram, Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej z Betharram, zwiedzanie jaskiń, które są uważane za najpiękniejsze w Europie, wyjazd kolejką wagonikową na szczyt Pic du Jer oraz podziwianie panoramy. Powrót do Lourdes. Nawiedzenie Kościoła Św. Bernadetty. Obiadokolacja. O godzinie 21:00 uczestnictwo w procesji ze świecami oraz modlitwie różańcowej. Nocleg.

6 Dzień.
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium w Lourdes: Grota Objawień i Źródło wody, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, Msza Święta. Wizyta w Muzem Lourdes - Muzeum prezentujące historię Lourdes oraz przedmioty związane z objawieniami. Obiadokolacja. O godzinie 21:00 uczestnictwo w procesji ze świecami oraz modlitwie różańcowej. Nocleg.

7 Dzień.
Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego Carcassonne – spacer po mieście. Następnie udamy się do Avignon, aby zobaczyć m.in. Pałac Papieży, Katedrę Notre Dame, Ogrody Papieskie, Most St. Benezet. Przejazd w stronę La Salette do hotelu, obiadokolacja, nocleg.   

8 Dzień.
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Sanktuarium związane jest z objawieniem Matki Bożej z 1846 roku, która ukazała się dwójce pastuszkom. Według relacji dzieci była to piękna kobieta siedząca wewnątrz jasnej kuli. Na jej piersiach widniał krzyż z Jezusem Chrystusem i promieniowała z niego niezwykła jasność. Na miejscu objawienia wytrysnęło źródło, które bez przerwy aż do dnia dzisiejszego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji. Nocleg.

9 Dzień.
Śniadanie. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wyjazd w stronę Polski. (Przyjazd do Polski dnia następnego)
Wróć do spisu treści