Morawy - EMIRtravel

Przejdź do treści
PIELGRZYMKA NA MORAWY
02-04.06.2023
Svaty Kopecek -Ołomuniec – Brno – Jaskinia Punkevni – Krtiny – Kromeriz – Velehrad - Hostyn


1 dzień- wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do OŁOMUŃCA – m.in. katedra św. Wacława, górny i dolny rynek, kolumna Trójcy Św., kościół Św. Maurycego z uznawanymi za największe w Europie organami. SVATY KOPECEK z Bazyliką Nawiedzenia NMP . Przejazd do BRNA. Zwiedzanie miasta - zobaczymy m. in. katedrę Św. Ap. Piotra i Pawła, kościół Św. Jakuba, rynek. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Brna.

2 dzień – śniadanie. Przejazd w kierunku JASKINI PUNKEVNI. Zwiedzanie jaskini, spływ łódkami podziemną rzeką Punkvią (ok. 60 min). Przejazd do miejscowości KRTINY, miejsca domniemanego chrztu Cyryla, Metodego i ich uczniów. Nawiedzimy Sanktuarium Maryi Panny, zobaczymy (z zewnątrz) pobliski zamek. KROMERIZ – miasto z pałacem biskupim i ogrodami kwiatowymi wpisanymi na listę Unesco. Obiadokolacja i nocleg w ok. Brna.

3 dzień – śniadanie. VELEHRAD – Morawskie Betlejem, jedno z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych na Morawach i w Czechach. Nawiedzimy miejscową bazylikę i klasztor. HOSTYN – Sanktuarium Svaty Hostyn na Wzgórzu – wokół świątyni znajduje się Droga Krzyzowa i Kaplice Światła. Hostyn to miejsce kultu Maryjnego mającego swój początek w czasach najazdów tatarskich. Miejscowa ludność szukając ratunku chroniła się na miejscowym wzgórzu. Modlitwy do Matki Bożej sprawiły cud w postaci wody z cudownego źródełka.  W godzinach wieczornych powrót na miejsce zbiórki.
Wróć do spisu treści