Jordania - EMIRtravel

Przejdź do treści

Menu główne:

Oferta wyjazdów
WYCIECZKA
JORDANIA

18-25.03.2023

GERAZA – AL KARAK – AMMAN – MADABA – GÓRA NEBO – UM AR RASAS – MAIN SPA – MACHERONT – PETRA – WADI RUM – MORZE MARTWE


I DZIEŃ – KRAKÓW – AMMAN – GERAZA - AMMAN
Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku w Krakowie w hali wylotów. Przelot do Ammanu. Przerwa na lunch. Geraza – najlepiej zachowane na Bliskim Wschodzie ruiny starożytnego miasta grecko – rzymskiego.   Przejazd do hotelu w Ammanie, obiadokolacja, nocleg.

II DZIEŃ  AMMAN – AL KARAK - AMMAN
Śniadanie. Przejazd do Al-Karak, zobaczymy otoczoną murem twierdzę, położoną na szczycie górskim. Amman – panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie Cytadeli z ruinami świątyni Herkulesa. Przejazd do hotelu w Ammanie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji.  Przejazd na  nocleg.

III DZIEŃ – RZEKA JORDAN – GÓRA NEBO – MADABA – UM AR RASAS
Niadanie. Przejazd do Betanii nad Jordanem – miejsce chrztu Pana Jezusa w wodach rzeki Jordan. Góra Nebo – sanktuarium Mojżesza w miejscu jego śmierci. Madaba – cerkiew św. Jerzego z mozaiką z VI wieku, przedstawiającą mapę krajów biblijnych. Umm ar – Rasas – ruiny biblijnego miasta Mefaat, kościół św. Szczepana z największą w Jordanii mozaiką bizantyjską z VIII wieku. Przejazd do hotelu w Ammanie, obiadokolacja, nocleg.

IV DZIEŃ – MAIN SPA – MACHERONT    
Śniadanie. Źródła Main Spa – kompleks wodospadów i źródeł z gorącą wodą, bogatą w minerały, w tym związki siarki, leczniczych kąpieli zażywał w tym miejscu m.in. król Herod Wielki (czas na relaks i kąpiel). Macheront – ruiny twierdzy Heroda Wielkiego, miejsce męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela. Przejazd do hotelu w Petrze, obiadokolacja, nocleg.

V DZIEŃ –  PETRA – WADI RUM
Petra – „perła Jordanii” – ruiny starożytnego miasta wykutego w czerwonym piaskowcu, stolicy królestwa tajemniczego plemienia Nabatejczyków: „siq” – wejście do miasta wąską szczeliną pośród mieniących się różnymi kolorami skał, tzw. Skarbiec Faraona, grobowce królewskie, pozostałości teatru. Nocleg w beduińskim obozowisku na pustyni Wadi Rum.

VI DZIEŃ – WADI RUM – MORZE MARTWE
Pustynia Wadi Rum – podziwianie wschodu słońca, przejażdżka samochodami terenowymi  po pustyni. Przejazd do hotelu nad Morzem Martwym. Wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

VII DZIEŃ –  WYPOCZYNEK NAD MORZEM MARTWYM
Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Martwym. Przejazd do hotelu w Ammanie, obiadokolacja, nocleg.

VIII DZIEŃ – AMMAN – KRAKÓW
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Przelot do Krakowa.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego