Ziemia Święta - EMIRtravel

Przejdź do treści

Menu główne:

Oferta wyjazdów

PIELGRZYMKA
ZIEMIA ŚWIETA
Kwiecień 2022

1 DZIEŃ  POLSKA – IZRAEL
Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.
2 DZIEŃ BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy. Następnie nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Groty Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała.                     Po południu przejazd do Ein Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Betlejem.
3 DZIEŃ JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na punkt widokowy na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon, by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też Wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Zwiedzimy Synagogę, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.
4 DZIEŃ CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel - nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie   i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu.  Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej.  Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.
5 DZIEŃ
GÓRA 8 BLOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – GÓRA TABOR
Śniadanie. Przejazd na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi - miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor (Górę Przemienienia). Powrót do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, kolacja                          i nocleg.
6 DZIEŃ
JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wyjazd do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty               i Łazarza. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud. Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Punkt widokowy pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na kąpiel ok. 2 h). Przejazd na kolację i nocleg.
7 DZIEŃ
JEROZOLIMA
Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesda, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.
8 DZIEŃ
TEL AVIV – KATOWICE
Śniadanie. Transfer do Jaffy (najstarszego miasta w Izraelu), nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego