Madera - EMIRtravel

Przejdź do treści

Menu główne:

Oferta wyjazdów
PIELGRZYMKA
MADERA
Lipiec 2022


DZIEŃ PIERWSZY Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd na lotnisko, przelot na Maderę, transfer do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ DRUGI Śniadanie. 9:00 – 17:00 Wycieczka na Stare Miasto i centrum wyspy
Program:    Targ  Rolników - Stare  Miasto - Ulica  Santa  Maria - Monte – Ogród  Tropikalny   Monte – sanktuarium Matki Boskiej na Monte - Eira do Serrado (obiad) - Dolina Zakonnic
Wizyta na Targu Rolników – gdzie królują pachnące kwiaty, soczyste owoce                 i świerze ryby. Następnie  pojedziemy  na  Monte,  miejsca  pielgrzymek  wielu  Maderyjczyków  i  turystów  gdzie  z wysokości  około  600  m.n.p.m.  można  podziwiać  amfiteatr  Funchal.  W  Monte  Palace  Tropical  Garden zobaczymy zarówno endemiczne jak i egzotyczne rośliny sprowadzone z całego świata, ale również oryginalne i bardzo cenione (dosłownie) karpie koi. Wielbiciele gór na pewno będą zachwyceni wycieczką do Eira do Serrado. Z punktu widokowego położonego nad wioską Curral das Freiras (Dolina Zakonnic) można podziwiać jedną z wyższych partii wyspy.(W czasie przerwy obiad)
W samej Dolinie Zakonnic będziemy mieli możliwość degustowania różnych regionalnych nalewek. Oczywiście nie zabraknie likieru z kasztanów. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ TRZECI Śniadanie. 9:00 – 17:00 Wycieczka Odkrywamy zachód – Porto Moniz
Program : Cabo Girão - Ribeira Brava – Madalena do Mar - Porto Moniz (obiad i czas na kąpiel w basenach naturalnych) – Câmara de Lobos
Wizyta na jednym z najwyższych klifów w Europie - Cabo  Girão  (580  m.n.p.m.)  gdzie będą  mogli  Państwo  podziwiać  piękne  widoki  stojąc  na panoramicznej podłodze. Po wizycie w nadmorskiej miejscowości Ribeira Brava (Dzika Rzeka), gdzie znajduje się XVI wieczny kościół pod wezwaniem św. Benedykta, zatrzymamy się w miejscowości Madalena do Mar. Ta mała wioska jest położona nad samym brzegiem oceanu. To tutaj według legendy żył Polski król Władysław Warneńczyk.
Tutejszy klimat i idealne warunki do uprawy bananów sprzyjają powstaniu największych plantacji bananów na wyspie. Zapraszamy Państwa do spaceru na jednej z nich, aby poznać sekret wyjątkowego smaku tego owocu. Niewątpliwą atrakcją Porto Moniz jest kąpiel w basenach naturalnych utworzonych przez wulkaniczną. Zatrzymamy się tutaj na dłuższą przerwę, aby skorzystać z uroków oceanu. (Obiad)
Na koniec wycieczki odwiedzimy malownicze rybackie miasteczko Câmara de Lobos, rozsławione przez Winstona    Churchilla,    który    tutaj malował  akwarele. Odwiedzimy  lokalny  bar  by  poznać   tajemnice przygotowania tradycyjnego drinka maderyjskiego, którego stolicą jest miejscowość Câmara de Lobos. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ CZWARTY Śniadanie. 9:00 – 13:00 Funchal - Wycieczka południowa po stolicy
Program: Pico dos Barcelos – Plac miejski - Kościół Jezuitów - Katedra - Pomnik Jana Pawła II - popiersie Józefa Piłsudskiego - Parlament – degustacja wina w Madeira Wine Company – ogród miejski.
Zwiedzanie Funchal zaczniemy od wizyty na punkcie widokowym Pico dos Barcelos. Później  pokażemy  Państwu  najciekawsze  i  najpiękniejsze  zabytki  stolicy  Madery.  Podczas  naszej wycieczki dowiedzą się również Państwo, co wspólnego ma Stanisław Kostka, Józef Piłsudski i Jan Paweł II z Maderą.
Na koniec wrócimy do stolicy i odwiedzimy jedną z najstarszych winiarni na Maderze Blandy’s gdzie będzie oczywiście okazja do degustacji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ PIATY Śniadanie. 9:00 – 17:00 Wycieczka Tajemniczy wschód - Santana
Program:  Pico Areeiro - krótka lewada Balções w Ribeiro Frio - Santana (obiad) – Porto da Cruz – Półwysep Św. Wawrzyńca - przejazd pod lotniskiem
Wycieczkę rozpoczniemy od wjazdu na Pico Areeiro, 3 najwyższy szczyt na Maderze 1810 m.n.p.m. Następnie zjedziemy na północną część wyspy do Ribeiro Frio, małej wioski położonej w otoczeniu lasu wawrzynowego znajdującego się od 1999 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj również przepływa lewada (kanał wodny), wzdłuż której poprowadzony jest szlak. Po krótkim spacerze udamy się do Santany, gdzie znajdują się charakterystyczne kolorowe domki w kształcie literki A. Na obiad udamy się do uroczo położonej restauracji z widokiem na północne wybrzeże.
W drodze do Porto da Cruz przejedziemy starą drogą skąd rozpościera się widok na północne wybrzeże i na Penha dAguia (Orla Skała).
Wizyta w młynie cukrowym, gdzie produkowany jest lokalny  rum i  tam  tez zaproponujemy  degustację  lokalnych  trunków.
Następnie  pojedziemy  na wschodni  niemalże  pustynny  kraniec  wyspy - Półwysep Świętego  Wawrzyńca. W drodze   powrotnej przejedziemy pod usytuowanym na 180 kolumnach lotniskiem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ SZÓSTY Śniadanie. 9:00 – 17:00 Wycieczka Północ wyspy:
Przełęcz Encumeada – płaskowyż Paúl da Serra – prastary las wawrzynowy w Fanal – Ribeira da Janela – São Vicente (obiad)
Zatrzymamy się w sercu Madery na przełęczy Encumeada, gdzie rozpościera się przepiękny widok na południowe jak i na północne wybrzeże wyspy. zatrzymamy się na płaskowyżem Paúl da Serra by podziwiać piękne widoki tundry maderyjskiej. Na płaskowyżu Fanal przeniesiemy się w magiczny świat prastarego lasu wawrzynowego wpisanego na listę Światowego dziedzictwa
UNESCO. Wdrodze  do  São Vicente przejedziemy wzdłuż północnego wybrzeża, mijając liczne wodospady, przejeżdżając przez miejscowości Ribeira da Janela i Seixal. W  São  Vicente  odwiedzimy  kościół  pod  wezwaniem  św.  Wincentego. (Obiad), a następnie  poznamy  historię powstania Madery zwiedzając centrum wulkaniczne i spacerując tunelami lawowymi. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ SIÓDMY – wypoczynek. Śniadanie. Rejs repliką statku Kolumba Santa Maria Czas imprezy: około 3 godziny,  w  cenę wliczona  degustacja  Wina  Madeira wraz z tradycyjnym  ciastem  maderskim oraz inne miejscowe specjały. Czas wolny. Obiadokolacja                     w hotelu.

DZIEŃ ÓSMY - wypoczynek. Śniadanie. Całodzienny wyjazd na plażę Calheta lub Machico. Wieczorem powrót na obiadokolację do hotelu.

DZIEŃ DZIEWIĄTY Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko, przelot do kraju i powrót do domu.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego