Dania Szwecja - EMIRtravel

Przejdź do treści

Menu główne:

Oferta wyjazdów
WYCIECZKA
DANIA - SZWECJA
Czerwiec 2022

DZIEŃ 1 Wyjazd z miejsca zbiórki Przejazd do Świnoujścia. (w miarę możliwości czas wolny w Świnoujściu). Obiadokolacja i  zaokrętowanie, nocleg na promie.
DZIEŃ 2 Śniadanie na promie. Ystad - miasto, nazwane przez Augusta Strindberga Gniazdem piratów i rozsławione kryminałami szwedzkiego pisarza Henninga Mankella, z postacią miejscowego komisarza Kurta Wallendera (serię książek sfilmowała zarówno szwedzka jak i brytyjska telewizja). Zobaczymy m.in. kościół NMP, którego budowę rozpoczęto 800 lat temu (i ukończono po czterech wiekach), zabytkowy ratusz, kościół św. Piotra i Pilgrändshuset, najstarszy dom miasta (z roku 1480). Ales Stenar - cmentarzysko z czasów Wikingów, które być może służyło również do pomiarów astronomicznych. Malmö – trzecie, co do wielkości miasta Szwecji. Spacer po starówce, której centralnym punktem jest rynek z posągiem króla Karola X Gustawa, odpowiedzialnego za Potop Szwedzki w Polsce w XVII wieku. Zobaczymy też m.in. XVII-wieczną siedzibę tutejszego wojewody i piękny, późnogotycki kościół św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Malmo.
DZIEŃ 3 Śniadanie. Kopenhaga- zwiedzanie z przewodnikiem m.in. Pałac Królewski, Amalienborg, Parlament, Mała Syrenka, spacer Nyhavn. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Kopenhagi.
DZIEŃ 4 Helsingör - ważne XIII-wieczne miasto portowe i graniczne Korony Duńskiej. Zwiedzanie Kronborga, słynnego „Zamku Hamleta” Przejazd do założonego tysiąc lat temu Roskilde – miasto założone tysiąc lat temu. Spacer po mieście i zwiedzanie. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Roskilde
DZIEŃ 5 Śniadanie Lund - zwiedzanie XII-wiecznej Katedry, wspaniałego przykładu sztuki romańskiej w Skandynawii. Spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy m.in. Regia Academia Carolina, czyli budynki tutejszego uniwersytetu, najstarsza aptekę w kraju (z roku 1629) i popularny ogród botaniczny. Czas wolny. Przejazd w kierunku Ystad. Obiadokolacja. Przeprawa promowa do Świnoujścia.
DZIEŃ 6 Śniadanie. Powrót na miejsce zbiórki.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego