Łódź - Górny Śląsk - EMIRtravel

Przejdź do treści

Menu główne:

Oferta wyjazdów
WYCIECZKA NA GÓRNY ŚLĄSK
WYJAZD Z ŁODZI !
Jesień 2021


DZIEŃ 1. Wyjazd z Łodz. Przejazd na Górę św. Anny. Zwiedzanie Sanktuarium i muzeum. Spacer wokół klasztory ścieżkami widokowymi. Przejazd do Gliwic. Wizyta w pięknej palmiarni i oceanarium. Następnie spacer po starym mieście. Przerwa na kawę i śląski kołocz w Szybie Maciej w Zabrzu. Przejazd pod gliwicka radiostację gdzie 31.08.1939 miała miejsce gliwicka prowokacja. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2. Śniadanie. Przejazd do Zabrza. Wizyta w Zabytkowej Kopalni Królowa Luiza. W trakcie zwiedzania przejazd podziemną kolejką. Następnie wizyta na byłym polsko – niemieckim (do 1939 r) przejściu granicznym. Przejazd do Rudy Śląskiej i zwiedzanie pięknej odrestaurowanej kolonii robotniczej Ficinus wraz z kościołem ewangelickim. Po południu udamy się do Katowic, gdzie zobaczymy słynną dzielnicę Nikiszowiec.
Wieczorem kolacja i impreza integracyjna. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3. Śniadanie. Przejazd do Pszczyny. Zwiedzanie zamku i ogrodu - pięknej posiadłości rodziny Promnitz Hochberg. Następnie wizyta w Ogrodach Kapiasa w Goczałkowicach. Po południu obiad regionalny. Wieczorem powrót do miejsca zbiórki i zakończenie wycieczki


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego